Arrangementsliste

Per Krøis Kjærsgaard

Så syng da Danmark

Booking og forespørgsler

 

Per Krøis Kjærsgaard

Atterupvej 55

4330 Hvalsø

 

T  2927 2559

M pk@sangtimen.dk


"Sangene skaber folk til et folk

livets og landets meningstolk"

Fra 'Ord*skaber'



Foto:: Daniel Langgaard m.fl.

2020


6/1 kl. 19.30

Osted Fri- og Efterskole

13/1 kl. 13.30-15.45


Kunst & KulturHøjskolen, Vejle

3/2 kl. 19.30

Osted Fri- og Efterskole

5/2 kl. 13.30-15.45

Kunst & KulturHøjskolen, Vejle

11/2 kl. 13.30-15.00

Den Danske Frimurerorden, København

2/3 kl. 19.30

Osted Fri- og Efterskole


3/3 kl. 10-12.15

Kunst & KulturHøjskolen, Vejle

6/4 kl. 19.30

Osted Fri- og Efterskole

4/5 kl. 19.30

Osted Fri- og Efterskole

10/8 kl.  19.30

Emmaus, Haslev

2019

29/1 kl. 19

Gudenådalens Friskole

26/2 kl. 19.30

Liselund, Slagelse

6/3 kl. 19.30

Foredragsforeningen, Græse Gl. Skole

19/3 kl. 18.30

Nyborg Friskole

20/3 kl. 19.30

Gevninge Kirke

27/3 kl. 19

Holstebro Friskole og Holstebro Valgmenighed

1/4 kl. 19.30

Osted Fri- og Efterskole

9/4 kl. 19.30

Brønshøj Sognecenter

21/5 kl. 19.30

Høng Efterskole

4/6 kl. 9-10

Danske Bank

21/6 kl. 13.00

Roskilde Oplysningsforbund, Syv Sognegård, Viby


21/6 kl. 20.30-21.30

Maratonsang, Vartov, København

3/9 kl. 20

Adventskirken, Vanløse

8/9 kl. 15.30


Søndagsklubben, Hjørring


7/10 kl. 19.30

Osted Fri- og Efterskole

3/11 kl. 19.30

Rødding Højskole

4/11 kl. 19.30

Osted Fri- og Efterskole

5/11 kl.19.00

Hjørring Kirkehøjskole
d

20/11 kl. 14

Ordrup Kirke

26/11 kl. 19.30

Musikskolen Spil Op, Taastrup

2/12 kl. 19.30

Osted Fri- og Efterskole

2018


19/1 kl. 21

KFUM & KFUK, Nyborg Strand

29/1 kl. 10

FOF, Hvalsø

4/3 kl. 8.30

Efterskoleforeningens Landsmøde, Nyborg Strand

21/4 kl. 16.30

Y-mens, Tersløse Sognegård (lukket)

6/5 kl. 15

Elevstævne, Osted Fri- og Efterskole

11/5 kl. 15

Vejstrup Valgmenighed, (Osted)

31/5 kl.

Den frie lærerskole, Ollerup (lukket)

13/6 kl. 19

Holbæk Strandpark- med Folkeklubben

25/6 kl. 19

Rødding Højskole

2/8 kl. 19.30

Liselund,, Slagelse

26/9 kl. 19

Nørrevangskirken, Slagelse

1/10 kl. 19.30

Osted Fri- og Efterskole

9/10 kl. 14

Risbjerg Kirke, Hvidovre

10/10 kl. 19

Nyborg Højskoleforening, Bastionen, Nyborg

25/10 kl. 18

Kalundborg Friskole (lukket)

5/11 kl. 19.30

Osted Fri- og Efterskole

21/11 kl. 17

Enemærke & Petersen, Slagelse (lukket)

25/11 kl. 19.30

Rødding Højskole, Rødding

29/11 kl. 19

Studentermenigheden, Kbh.

4/12 kl. 19

Øster Åby Friskole (lukket)

12/12 kl. 19

Halvorsminde Efterskole